Informacje o spółce

Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” Sp. z o.o. to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa będąca następcą prawnym byłego Państwowego Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita”, istniejącego na polskim rynku od 30 września 1981 r.

Od 1 marca 2005 r. PPW „Rzeczpospolita” na podstawie aktu komercjalizacji działała jako jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, pod nazwą Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. 

W październiku 2015 r. Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.  zmieniło formę prawną. Od tego momentu, funkcjonuje pod nazwą Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” Sp. z o.o.

W portfolio wydawnictwa znajdują się obecnie tytuły prasowe – miesięcznik Detektyw, kwartalniki Detektyw Wydanie Specjalne i Detektyw Extra oraz strona internetowa – www.magazyndetektyw.pl.

Wszystkie publikowane w magazynach teksty – reportaże, relacje, sprawozdania i felietony – oparte są na faktach. Na ich wysoki poziom składają się nie tylko znakomicie napisane artykuły, ale także niepowtarzalna grafika, ilustrująca przedstawiane w nich zdarzenia. 

Wydawnictwo zdobyło sobie pewne miejsce na rynku czasopism o tematyce sensacyjno-kryminalnej, a jego sztandarowy produkt - Detektyw, cieszy się coraz większym uznaniem odbiorców.  Spółka kontynuuje pracę nad rozwojem tytułów znajdujących się dotąd w jej  portfolio i podejmuje prace na nowymi projektami.

Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” Sp. z o.o. to nie tylko działalność wydawnicza. Spółka od kilkunastu lat zajmuje się również zarządzaniem nieruchomościami i wynajmuje stanowiący jej własność biurowiec położony w samym centrum Warszawy.